מידעהצהרת נגישות
תצוגת צבעים באתר(* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox)תצוגה רגילהמותאם לעיוורי צבעיםמותאם לכבדי ראייה
סגירה

טכנולוגיות חדשניות בניתוח החלפת ברך

הכוכב הבא - NextAR

אנו שמחים לבשר כי פרויקט שעתיד לעצב מחדש את היכולות הטכנולוגיות בתחום החלפת מפרק הברך יוצא לדרכו. הכשרת הצוותים הרפואיים והמנתחים הראשונים בארץ אשר יקחו חלק בפרוייקט חדשני ופורץ דרך זה תתחיל בשבועות הקרובים.

טכנולוגיה זו היא הראשונה מסוגה בעולם בתחום החלפת מפרק הברך ועתידה להתפתח ולהחליף בעתיד מערכות רובוטיות מגושמות המבוססות על מידע דו-מימדי בלבד ושקיימות כבר מעל לעשור ברחבי העולם.

NextAR הינה פלטפורמה מחליפת רובוטיקה. המערכת החדשנית מבוססת על תכנון קדם ניתוחי תלת מימדי ועל היכולת ליישום ניתוחי תלת-מימדי ואשר לוקחת בחשבון את רצועות הברך ומשלבת טכנולוגיה פורצת דרך המאפשרת לממשק את המידע הטרום ניתוחי לתוך הזירה הניתוחית עצמה. באמצעות ביצוע אנליזה מתקדמת במהלך הניתוח בשימוש בחיישנים זעירים ומצלמות ממוזערות חד פעמיות מקבל המנתח מידע ממוחשב אינדיבידואלי על רצועות הברך המייצבות כפי שלא ניתן היה לקבל מעולם. המידע התלת מימדי מוצג באמצעות המציאות הרבודה (AUGMENTED REALITY), ובכך מקנה למנתח את היכולת לשליטה מלאה בזמן אמת וללא צורך להתנתק לתוך מסכי מחשב הנמצאים מחוץ למפרק הברך עצמו.


אנו סבורים כי לטכנולוגיה זאת יש פוטנציאל אמיתי לבצע מהפכה בתחום החלפת מפרקים כפי שמעט מאוד טכנולגויות ביצעו במהלך העשורים האחרונים וגאים להיות מהמדינות הראשונות בעולם להשיק טכנולוגיה זו בשיתוף עם קהילה מופלאה, מוכשרת ומתקדמת של אורתופדים ישראליים שזכו לאמון בינלאומי לבחינת ולהערכת הטכנולגיה החדשנית.

למידע נוסף מתוך אתר Nextar - לחצו כאן.

 

MY KNEE - מערכת להתאמה אישית בניתוחי החלפת מפרק הברך

MY knee הינה טכנולוגיה מתקדמת המשמשת בתכנון תלת מימדי קדם ניתוחי מותאם אישית.
עבור כל מטופל העומד לפני ניתוח החלפת מפרק ברך מבוצעת סריקת CT ובאמצעותה ניתן לראות את מבנה המפרק האישי והיחודי של המטופל. הבנה מעמיקה של מבנה אישי זה מאפשרת למנתח לבצע תכנון אישי עבור צורכי המטופל.

סריקת ה CT מתורגמת לתמונה תלת מימדית של מבנה המפרק, על בסיס תמונה זו המנתח מתכנן את מהלך הניתוח ומיקומם המדוייק של המשתלים הרצויים. על בסיס תכנון מקדים זה נוצרות תבניות חיתוך ייעודיות למטופל אשר יתאימו למשתלים. דגם המפרק והתבניות חיתוך מודפסות בתלת מימד וישמשו את המנתח במהלך הניתוח.

תכנון מקדים זה מאפשר למנתח להשיג שליטה רבה יותר על מהלך הניתוח ובכך למקם את המשתלים באופן האידאלי אשר יועיל להצלחת הניתוח ושביעות רצון המטופל. בנוסף, ישנם מקרים מורכבים ומאתגרים של ניתוחים מסוג זה, הבנה מראש של נראות המפרק מאפשרת למנתח להפחית את הסיכון של סיבוכים הנלווים במקרים אלו ולהשיג את התוצאה הרצויה.
 
במרבית המקרים המנתחים מבצעים תכנון קדם ניתוחי על בסיס צילום רנטגן דו מימדי אשר לא תמיד נותן תמונת מצב אמיתית של המפרק עקב צילום בזווית או בצורה שאינה איכותית. לכן, התכנון המתאפשר באמצעות התבנית הדו מימדית לרוב מגביל את המידע אשר צריך המנתח לקבל לפני תחילת הניתוח. התכנון והביצוע המדוייק אשר ניתן לקבל על ידי תוכנת ה MY knee מביאה את המנתח להשיג את התוצאות האופטימליות ביותר עבור המטופל.
 

MY KNEE - מערכת להתאמה אישית בניתוחי החלפת מפרק הברך

NextAR